O dźwięku słów kilka…

W klasie 3 odbyła się niecodzienna lekcja związana z dźwiękiem i komunikacją. Dzieci poznały podstawowe zasady przesyłu dźwięku, zrozumiały falowe właściwości dźwięku i eksperymentalnie badały jego naturę. Uczniowie uczestniczyli w różnorodnych doświadczeniach i zabawach ruchowych, co pozwoliło im lepiej zrozumieć zjawiska fal dźwiękowych.

W trakcie lekcji każdy uczeń miał okazję poczuć się jak inżynier, budując swój własny prosty telefon z użyciem kubków i kawałka sznurka. Zdobycie tej praktycznej umiejętności pozwoliło dzieciom zobaczyć, jak ludzie wykorzystują dźwięki do komunikacji na duże odległości, a także jak ewoluowały środki komunikacji, w tym telefony.

Podczas zajęć uczniowie zainteresowali się nie tylko tradycyjnymi telefonami, ale także porównywali starsze modele z nowoczesnymi, zdając sobie sprawę, że dzisiejsze urządzenia służą nie tylko do rozmów, ale również do wykonywania różnorodnych czynności, takich jak korzystanie z internetu. Ponadto, połączenie telefonu ze szkolną drukarką 3D otworzyło nowe możliwości, pozwalając na wykorzystanie telefonu do celów, takich jak drukowanie przedmiotów, co zainspirowało uczniów do myślenia o technologii w szerszym kontekście. Na zakończenie lekcji dzieci wykonały kilka prostych wydruków 3D wykorzystując drukarkę z #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Walentynki

W dniu Walentynek w naszej szkole rozkwitała magia miłości i przyjaźni. Poczta walentynkowa stała się sercem wydarzeń, zdobywając ogromną popularność wśród uczniów. Młodsze dzieci, pełne entuzjazmu, wzięły udział w uroczym pieczeniu gofrów i serduszkowych tostów. Atmosfera była wyjątkowa, nasycona radością i entuzjazmem. To święto było doskonałą okazją do budowania więzi między uczniami oraz celebrowania przyjaźni w serdecznej atmosferze szkolnej społeczności.

Sylwia Punkowska

Podróże małe i duże

W pierwszym półroczu bieżącego roku szkolnego klasa 5 wzięła udział w fascynującym międzynarodowym projekcie edukacyjnym pod nazwą „Podróże małe i duże”. Głównym celem tej innowacyjnej inicjatywy było skierowanie uwagi uczniów na poznanie Wielkiej Brytanii – największego wyspiarskiego kraju w Europie. Podczas projektu uczniowie zgłębili nie tylko geograficzne aspekty kraju, ale także wnikliwie poznali obyczaje i zwyczaje jego mieszkańców. Dzięki lekturze książki „Mazurscy w podróży. Kamień przeznaczenia” autorstwa Agnieszki Stelmaszyk, uczniowie odkryli fascynujące aspekty kultury brytyjskiej.

Celem projektu było nie tylko przekazanie wiedzy o Wielkiej Brytanii, lecz także zachęcenie uczniów do samodzielnego poszukiwania informacji, rozwijanie ciekawości poznawczej oraz kreatywnego myślenia. W ramach innowacyjnej metodyki nauczania, uczniowie zdobywali umiejętności korzystania z różnorodnych źródeł informacji.

Projekt skupił uwagę na otwartości na inna kulturę, co stanowiło istotny element edukacji międzykulturowej. Wnioski płynące z tej innowacji pedagogicznej wskazują na pozytywny wpływ takich przedsięwzięć na rozwój uczniów oraz ich zainteresowanie światem i różnorodnością kulturową.

Sylwia Punkowska

,,Kreatywna Matematyka”

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2023/2024 w klasie III rozpoczęliśmy realizację innowacji pedagogicznej w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywna Matematyka” ‼️ Realizując projekt, podejmujemy szereg działań rozbudzających kreatywność, rozwijając kluczowe kompetencje matematyczne i odkrywając matematykę z zupełnie innej strony.

Podczas realizacji projektu szukaliśmy matematyki w przyrodzie, wokół nas, odkrywaliśmy geometrię która ukryła się w zabawie oraz bawiliśmy się matematycznymi układankami.

Wszyscy z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach. Już nie możemy doczekać się kolejnych matematycznych wyzwań i odkryć.‍♂️ @Kreatywna Matematyka

Emilia Górska

Niech żyje bal!

Tegoroczny bal karnawałowy w naszej szkole odbył się na królewskim zamku. W południe gościliśmy księżniczki, królewny, królów i rycerzy. Piękne kolorowe stroje, muzyka, pląsy, korowody, gry i zabawy… chociaż to wszystko nie trwało do białego rana, wprawiło wszystkich w bardzo dobry nastrój. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Laboratoria Przyszłości

Jeśli ktoś chciałby kiedyś sprawdzić, w jakich okresach w roku drukarki 3D pracują najintensywniej, z pewnością czas przed świętami zająłby wysoką pozycję. My produkcję ozdób świątecznych rozpoczęliśmy już w listopadzie #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

@LaboratoriaPrzyszlosci

Dzień Babci i Dziadka

Dziś z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki gościły swoich najukochańszych dziadków. Tańczyliśmy, bawiliśmy się i konkurowaliśmy z dziadkami. Dziadkowie pokonali nas w konkursie sprawnościowym. Wykazali się również umiejętnościami technicznymi budując na czas pieska z klocków w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Było, wesoło, bardzo aktywnie i słodko. Dziękujemy kochanym Babciom i Dziadkom za przybycie a naszym Rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

#LaboratoriaPrzyszłości

@LaboratoriaPrzyszlosci

Beata Grudzinska

Trzymaj formę

W tym roku szkolnym ponownie przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Trzymaj formę”. Jak wiemy to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym, dwukierunkowym podejściu: propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. I właśnie od tego rozpoczęliśmy jego realizację a mianowicie na przerwach i lekcjach tańczymy i aktywnie bawimy się na śniegu.

Ewa Wojciechowska

#trzymajforme, Stacja Sanitarna-Epidemiologiczna w Gołdapi

Spotkanie z Panem Leszkiem Dowgiałło

W grudniu gościliśmy w naszej szkole Pana Leszka Dowgiałło, który szkoli kadrę pedagogiczną, przeprowadza warsztaty dla rodziców i uczniów w całej Polsce. Tematem spotkań u nas były kryzysy suicydalne, współczesne problemy młodzieży, cyberprzestrzeń. Nasz gość to przede wszystkim praktyk, który podzielił się z nami wiedzą, wnioskami oraz spostrzeżeniami z prawdziwych przypadków. Spotkanie nie pozostawiło nikogo bez wrażeń i refleksji.

Środki finansowe na to przedsięwzięcie zapewniła Gmina Gołdap w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Gołdap na rok 2023. Urząd Miejski w Gołdapi

goldap.info

goldap.org.pl

TerazGoldap.pl

Kuratorium Oświaty w Olsztynie

Ewa Wojciechowska, Anna Kozłowska

Wyniki konkursów plastycznych

Nasi laureaci konkursów plastycznych:

Konkursy plastyczny ,,Moja jesień, czyli Być jak Matejko” oraz „Namaluj jesienny wiersz wybranego poety” organizowany przez 15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy.

Adam Kirejczk kl.II – I miejsce

Pola Biedowicz kl. II- III miejsce

Maciej Kirejczyk kl.III- wyróżnienie

oraz konkurs plastyczny „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA” organizowany przez ZPO Banie Mazurskie

Oliwia Skrzecz kl. II -wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.♥️

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Skip to content

Klauzula informacyjna zgodna z RODO więcej informacji

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związkuz przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1), zwanego dalej „RODO” informują , że: 1. Administratorem danych osobowych jest: mgr Monika Wojtala -Taudul dyrektor Szkoły Podstawowej w Pogorzeli, Pogorzel 27, 19-500 Gołdap. 2. Inspektorem ochrony danych jest Joanna Knych kontakt: na adres email: sppogorzel.inspektor @onet.pl 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań i nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa. 4. Zebrane dane będą przechowywane przez okres wynikający z obowiązującej w jednostce instrukcji kancelaryjnej: 5. Ponadto informuję, że: • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych, • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów. • Przysługuje Panu/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pan/Pani, iż przetwarzanie danych osobowych Pana/Pani dotyczących, narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. • Dane nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy. Administrator jednocześnie informuje, że w celu ochrony danych przed ich utratą zostały wdrożone odpowiednie procedury, w tym procedura sporządzania kopii zapasowych.

Zamknij